OPOWIEM  CI  TROCHĘ  JAK  PRACUJĘ

 

 

PRE- WEDDING

 

Podchodzę do swojej pracy bardzo osobiście, więc proszę was zostańmy w konakcie jeszcze na długo przed ślubem. Z doświadczenia wiem , że najbardziej owocne współprace  mają miejsce gdy się dobrze poznamy.  Rozmawiajmy , chętnie odpowiem na wasze pytania , pomogę, posłużę radą. Spotkajmy się o ile to możliwe, pośmiejmy się razem . Może uda nam się zostań przyjaciółmi. Byłoby wspaniale pracować dla przyjaciela i stworzyć ciebie fotografie prosto z serca. Co ty na to?

SESJA PORTRETOWA W TRAKCIE ŚLUBU

Czas, czas i jeszcze raz czas. Planowanie jest koniecznie szczególnie dla fotografa. Moje prace opierają się na swietle naturalnym , więc będę z niego korzystać najwięcej jak się da, szczególnie pry portretach, dlatego tak ważny jest czas. Pory roku się zmieniają , układ świała również. Najlpeszym czasie na tę sesję jest zaraz przed południem lub tuż przed zachodem słońca. Zdaje sobie jednak sprawę z natężenia zajęć i zmienności pogody. Potrzeba  mi 15-20 min na waszą sesję ślubną i około 30 min dla sesji rodzinnej. Najlepiej tuż po ślubie , jeszcze przed tańcami, kto by chciał pamiątkowe zdjęcie z rozmazanym makijażem i pogniecionym ubraniu. Damy radę?

jak zorganizować?

SESJA POŚLUBNA

Tak robię takie . Najpiej by odbyła się ona zaraz po ślubie, najlepiej następnego dnia, z prostej przyczyny. Emocje jeszcze nie opadły a wierzcie mi są one bardzo ważne.  Człowiek to zajęta i dość leniwa istota , tak więc dobrze wiem, że im dłużej będziecie to odkładać tym mniejsze szanse na jej zrobienie.  POgoda nie jest naszym sługą, podobnie jak przypadki losowe, a zmęczonych twarzy na pewno nie chcecie na swoich fotografiach. Chcemy pięknych uśmiechów i radości . Chcemy szczerej  miłości .

gdzie warto się wybrać

 

 

 

USB  STICK

Fotografuję camerą  z pełną matrycą , mówiąc ludzkim językiem waszej zdjecia będą super ostre i duże. Tak duże , że spokojnie możecie nimi wytapetować scianę.  Wyselekcjonowane i wyedytowane zdjęcia trafią na specjalnie dla was przygotowany usb. Dostaniecie 2 kopie, tak dla bezpieczeństwa. Nie oddaje oryinalnych rawów ale miniaturki wszystkich zdjęć wykonanych dla was. Jśli po obejrzeniu stwierdzicie, że chcielibyście więcej zdjeć, jest możliwość wyboru dodatkowych kopii  do obróbki kolorystycznej.

zobacz

 

 

 

PRAWA AUTORSKIE

W podpunkcie ….  w umowie o wykonanie dzieła znajduje się zapis o prawach autorskich. Brzmi skomplikowanie ale jest bardzo proste w zrozumieniu.Prawa autorskie przysługują autorowi zdjęć, czyli mnie, jednak są wykonane dla was więc możecie z nich dowolnie korzystać i nimi rozporządzać. Nie zrzekam się praw autorskich do swoich zdjęć, po prostu traktuję je jak moje dzieci, to część mnie samej, to część mojego dzieła. Jako autor mam prawo używać zdjeć do własnych celów reklamowych. Przygotowałam odpowiednią umowę, gdzie wspólnie ustalamy jakie i ile zdjęć mogę do tego celu użyć. Nic nie dzieje się bez waszej wiedzy. Jeśli z jakis powodów wasze wesele jest top secret ( takie też mam ) to wszystkie zczegóły będziemy omawiać indywidualnie .

 

 

UMOWY  I  PŁATNOŚCI

Wiele osób uważa że to fo – pa rozmawiać o  pieniądzach. Cóz ja tak nie uważam i jeśli trafiłąś tutaj to ty również podzielasz moje zdanie . Umowy są potrzebne by każda ze stron czuła się bezpiecznie, a płatności są naturalną rzeczą jeśli się coś kupuje. Wy kupujecie u mnie swój spokój i pewność, że wasze życzenia zostaną spełnione. Zdjęcia są tylko i aż produktem , którmi zajmie się   kogoś kto sie zna na swojej pracy i robi to dobrze. Płacicie za moje doświadczenie i za to jak patrzę  na  świat. Rezerwacja terminu wiąże się z włatą 30 % ustalonej ceny . Kwota ta jest zabezpieczeniem  i potwierdzeniem chęci współpacy.

 

 

 

 

REPORTAŻ  ŚLUBNY

Najlepszą opcją jest oczywiście całodnowy reportaż.  Jeśli macie takie życzenie mogę wam towarzyszyć dzień przed lub po ślubie, w zależności jak zaplanowaliście to wielkie wydarzenie. Pamiętajcie ,że fotografia ślubna to ciężka praca , wymagająca totalnego skupienia przez cały czas , a fotograf to nie maszyna , tak więc maksymalny czas mojego skupienia to 10 godzin. Proszę wezcie to pod uwagę planując swój dzień. Jeśli jest taka konieczność podróżuję z asystentem lub filmowcem.  Ważne jest również żebym wcześniej otrzymała plan dnia, tak bym mogła zaplanować wszystkie elementy wesela od strony fotograficznej. Będę wdzięczna za pomoc przy organizowaniu noclegu  lub transportu. Wszystk w trosce o was.

tak to wygląda

SESJA NARZECZEŃSKA

Tak ostatnio jest to super modne  i super fajne zarazem. Jeśli macie swoje pomysły na pamiątkowe zdjęcia z tego okresu dajcie mi znać. Wyjazdowe sesje oczywiście potrzebują dodatkowego przygotowania, jednak mają swój urok.  W czasach tanich lotów wypad do Toskani czy Paryża na  2 dni nie jest ani kosztowny ani kłopotliwy a na pewno urokliwy. Zachęcam was do skosztowania tej przyjemności. Możemy zabrać ze sobą przyjaciół, filmowca, zrobić piękny teledysk i masę wiele inny rzeczy. A przygoda niezapomniana.  To kiedy się wybieramy?

galeria

 

 

EDYCJA I SELEKCJA ZDJĘĆ

Przyznam się wam , że selekacja to najgorsza cęść mojej pracy. Po prostu każde zdjęcie jest dla mnie wyjatkowe bo wiem , że są to momenty ważne dla was. Wiem jednak , że 4000 podobnych zdjęc nikogo nie zachwyci, a jedynie zanudzi, tak więc selekcja jest konieczna. Wybieram je pod kontem historii, bo tak zostały robione. Już w trakcie pracy wiem , które zdjęcie będzie pasować do innego , widzę to oczami wyobrazni. Gdy uda się zebrać całą historię zdjęcia trafiają do edycji.  Jeśli widzieliście moje praco to wiecie czego się spodziewać. Większość zdjęć trafi do was w kolorze, ale znajdziecie i kilka czarno białych akcentów, bo sądzę , że nie każde zdjęcie nadaje się by dac mu drugie życie w kolorze, niektóre momenty lepiej wyglądają w melancholijnej czerni.  Zdjacie się na mnie wiem co robię. Będziecie zachwyceni!

zobacz cały proces

GALRIA ONLINE

Tak ostatnio jest to super modne  i super fajne zarazem. Jeśli macie swoje pomysły na pamiątkowe zdjęcia z tego okresu dajcie mi znać. Wyjazdowe sesje oczywiście potrzebują dodatkowego przygotowania, jednak mają swój urok.  W czasach tanich lotów wypad do Toskani czy Paryża na  2 dni nie jest ani kosztowny ani kłopotliwy a na pewno urokliwy. Zachęcam was do skosztowania tej przyjemności. Możemy zabrać ze sobą przyjaciół,

tak to wygląda

 

ALBUMY I WYDRUKI

Uwielbiam i uwierzcie mi wy też będziecie. Może jestem staroświecka, ale lubię wszystko czego można fizycznie dotkąć i poczuć, szczególnie dzisiaj w dobie mutimediów. Czy może być coś piękniejszego niż właśny album . Calutki dla was, z waszymi zdjęciami. Pomyślcie, każdy detal został wykonany ręcznie, zdjęcia zostały spacjalnie przygotowane, sprawdzone przez kilkoro ludzi czy jakość i kolory się zgadzają. Każda strona osobno wydrukowana i zszyta ręcznie przez żywego człowieka, który kocha swoją pracę. To wy wybraliście okładkę i tak gratulację tkaniny pochodzą z moim ukochanych włoch. Są najwyższej jakości podobnie jak papier , który  też możecie wybrać.

Wszystoko zaprojektowaliście wy sami, kolor wklejki , naruki na okładce, tłoczenia. Czujecie jak ten album staje sie waszym dziełem? Pomyślcie o rękach , które właśnie wyciely i okleiły okładkę do waszej ksiażki, poczukcie zapach tuszu, który schnie na kredowym papierze. Projekt staje się rzeczywistoscią, jeszcze tylko trafi do ostatecznej kontroli i już zapakowany w doapsowane pudełko jest szykowany do drogi – do was.

A teraz poczuj go pod palcami, czujesz piękny zapach nowości, widzisz swoje fotografie. Tak traktowane są wspomnienia. Tak właśnie będą trwać.

zobacz sam

Możecie zamówić doatkowe kopie dla rodziny u przyjaciół, to wspaniałe podziękowanie za to , że są.

INNE USŁUGI

Jeśli macie jakieś życzenia  lub potrzebujecie fotografa  do swoich planów biznesowych , przestawcie swoją propozycję na pewno nie pozostanie bez odpowiedzi. Jeśli potrzebujecie filmowca, lub chcecie ze mną współpracować  to wystarczy się , ze mną skontaktować. Umówimy się na rozmowę . Jeśli macie jakiekolwiek pytanie to skorzystajcie z formularza poniżej . Czekam na wasze maile.

ps. Jeśli jesteś staroświecki to po prostu napisz list . To by było coś nowego.

zobacz co jeszcze robie

CHCESZ POGADAĆ?

 

RUCH TO PIĘKNO

Kocham ruch. Myślę, że nasze ciało jest stworzone do tego żeby się poruszać.

Wspaniale odnajduje się w tym fotografia fashion, która robi niewiarygodne rzeczy ze swoimi modelkami.  Jeśli będziemy razem pracować, muszę cię na to  przygotować. Nie jestem najdelikatniejszym typem jeśli chodzi o pracę. Pracuję ciężko na urzeczywistnienie swojej wizji  i tak samo ciężko pracuje się po drugiej stronie obeiktywu. Czy warto? Zawsze.

obecne projekty

 

.